Appledan 32GB’lık iPhone 6 modeli

Teknoloji devi Apple, kendisinden beklemediğimiz bir hamle yaptı ve iki yıllık iPhone 6 serisine 32GB kapasite ekledi. Detaylar içerikte.

Genelde Apple, biraz daha düşük fiyatlı iPhone modeli piyasaya sürmek istediğinde ya iPhone SE tarzı bir model geliştiriyor veya bir önceki nesli 100$ indirimle satıyordu. İlk kez iki nesil önceki bir modelin yeniden piyasaya çıktığını görüyoruz.

Özel versiyon

Asya pazarında ortaya çıkan altın renkli iPhone 6 modeli 32GB depolama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Normalde Apple hiç bir zaman iPhone modellerinde 32GB kapasiteye yer vermemişti. Sadece iPhone 7 ile birlikte 32GB seçeneğinin rafa çıktığını gördük.

32GB kapasiteli iPhone modeli geçen aydan bu yana Çin’de satışta. Gelecek hafta da Tayvan’da satışa sunulacak. Özel versiyon olduğu belirtilen modelin Apple mağazalarında satışı yok. Sadece operatör üzerinden tarifeli olarak satılıyor. Cihaza 30 aylık taahhütle ve 45$ ödeme ile sahip olunabiliyor. Yani cihaz ve tarife toplamda 1200$’a mal oluyor.

Modelin başka hangi operatörlerde satışa çıkacağı bilinmiyor zira Apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama da olmadı. iPhone 6 modeli ABD’de 300$-400$ civarında bir fiyat etiketine sahip. Ülkemizde de 2000TL civarında satılıyor. Bu bakımdan özel versiyon ne kadar ilgi görecek merak konusu.

Yazardan;

Apple’ın bu hareketi aslında bende şu düşünceye sebeb oldu;

  • iPhone 6 ya ait arızalı ve değişen telefonların fabrikada yenilenmesinden sonra sayının “Retail” limitini aşmasından sonra fazlalıkların yeni bir süsleme ile elden çıkarılması
  • Kullanılan cihazların fiyat olarak tüm dünyada (ülkelere göre) yüksek olması cihaz satışlarını beklenenin altında tutmuş olabilir. Apple’ın elinde kalan modelleri bu şekilde değerlendirebileceği de ayrı bir satış stratejisi

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple bu durumun devamını getirecek mi?

 

Bu arada Haber kaynağı :

http://www.phonearena.com/news/Apple-launches-new-iPhone-model-in-Taiwan_id91679

Sizde yazar olup, makalelerinizi paylaşmak isterseniz kayıt olmanız yeterli. Ayrıca tüm sorularınız için destek@programcidan.com adresine mail atabilir veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz…

Hakan BAYRAM

Gönlünü Yazılıma kaptırmış biri, Hobi olarak başladığı Kodlamaya profesyonellik katarak ilerleyen Hakan BAYRAM, 1986 izmir doğumlu.

You may also like...

%d bloggers like this: