Crypto Obfuscator Nasıl Kullanılır

Nasıl Yapılır köşesinin bugünkü konuğu  Crypto Obfuscator 

Tüm uğraşlarınız ve ayırdığınız zaman ile oluşturduğunuz yazılımları internet üzerinden kullanıcılara ulaştırmak istiyorsunuz ama kodlarınızı da meraklı gözlerden korumak istiyorsunuz.

Crypto Obfuscator ihtiyacımız olan güvenliği bir nebze karşılıyor.

Uygulamayı indirebileceğiniz adreslerden bahsedelim önce;

Uygulamanın resmi Sitesi

Microsoft Resmi Web Sayfası

Uygulamanın güncel sürümü “Crypto Obfuscator For .Net (v2015)”

Adından da anlaşılacağı gibi .net ile yazılan tüm uygulamalarınız için kullanabilirsiniz.

Hadi Nasıl Yapılacağına bakalım

1 – Uygulamayı açtığımızda karşımıza gelecek ekran

2 – Yazmış olduğunuz uygulamanın “Yedeğini Alın”  Ardından uygulama içerisinden “Add Assemblies…” Butonuna tıklayarak yukarıdaki gördüğünüz pencereye ulaşacaksınız. Yazdığınız uygulamanın /Bin klasörü içerisinde yer alan UygulamaAdı.exe derlemesini seçin.

3- Uygulamanız Crypto Obfuscator tarafından kabul edildiğinde yukarıdaki görüntüye ulaşacaksınız. Ayarları değiştirmek yada olduğu gibi bırakmak sizin seçiminiz. Fakat benim önerim Resimde işaretlenen alanı da seçmeniz yönünde olacaktır.

4 – Uygulamanın orjinalinde yukarıda işaretli alan boş geliyor. Uygulamanızı nereye kayıt edeceğinizi seçmelisiniz. Tüm Diğer sekmeleri siz kendiniz kontrol edebilirsiniz. Temel olarak kriptolama işlemi bu şekilde yeterli oluyor.

5 – İşlemi yapmaya hazır olduğumuzda ” Obfuscator F7″ olarak işaretlediğim Butona tıklıyoruz.

6 – Her şey yolunda giderse yukarıdaki ekranı göreceksiniz. Bu sayfada uygulamanıza yapılan işlemleri adım adım göreceksiniz. Bu işlemin süresi uygulamanızda kullandığınız Görsel boyutları, Form sayısı, Metot kullanım sayısına göre değişiyor.

7 – Crypto Obfuscator bize sonuç olarak kriptolanmış (Karıştırılmış) bir uygulama verecek. Ortaya çıkan yeni uygulamamızı .Net Reflector ile açmak istediğimizde yukarıda yer alan görüntüye ulaşacağız. Bu yöntem  En azından Amatörlerden korur…

Hoppalaa .Net Reflector Çıktı birde değil mi? Bir Sonraki yazımı tahmin edeceksiniz.

Sizde Platforma kayıt olarak içerik veya uygulamalarınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınız için Güncelleme alanı ihtiyacını karşılamak için destek@programcidan.com Adresi ile irtibata geçebilirsiniz!

Hakan BAYRAM

Gönlünü Yazılıma kaptırmış biri, Hobi olarak başladığı Kodlamaya profesyonellik katarak ilerleyen Hakan BAYRAM, 1986 izmir doğumlu.

You may also like...

%d bloggers like this: