Instagram nihayet Windows Phone 8 için yayınlandı

Windows Phone kullanıcılarının uzun süredir merakla beklediği Instagram uygulaması nihayet uygulama mağazasındaki yerini aldı.
150 milyondan fazla kullanıcısıyla Android ve iOS platformlarında en popüler fotoğraf tabanlı paylaşım uygulaması haline geldi. Windows Phone sürümü ile kullanıcı sayısını artıracağına şüphe yok.

Instagram uygulaması Windows Phone 8 için beta olarak yayınlandı. Yani zaman zaman hatalarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin fotoğraf çekme esnasında uygulama yerleşik kamera yazılımına geçiş yapabiliyor.

Instagram’ın özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse özel olarak tasarlanmış sayısız fotoğraf filtresi, bulanıklık efektleri, ön ve arka kamera desteği, 15 saniyeye kadar video paylaşabilme şeklinde saymak mümkün. 

Windows Phone’da eksikliği en çok eleştirilen uygulama olan Instagram’ın da gelişiyle artık eko sistemin güçlenmeye başladığını söyleyebiliriz. Gelecek analizleri de eko sistemin satışlarını daha da artıracağını öngörüyor.

Hakan BAYRAM

Gönlünü Yazılıma kaptırmış biri, Hobi olarak başladığı Kodlamaya profesyonellik katarak ilerleyen Hakan BAYRAM, 1986 izmir doğumlu.

You may also like...

%d bloggers like this: