LineageOS’un ilk ROM’u kullanıcı ile buluşuyor

CyanogenMod’un kapanmasının ardından duyurulan ve eski ekibin bazı mühendislerinden ve tasarımcılarından oluşan LineageOS’un ilk resmi ROM’u bu hafta kullanıma sunulacak.

 

CyanogenMod’un faaliyetlerini sonlandıracağını açıklamasının ardından ekipteki bazı mühendislerin ve tasarımcıların bir araya gelerek kurduğu LineageOS önümüzdeki hafta ilk resmi derlemesini yayınlayacak. Ekip ayrıca bazı planlarını da açıkladı.

80’den fazla cihazda kullanılabilecek

Yeni ekibin yayınlayacağı ilk derlemenin destekleyeceği cihazlar hakkında henüz bir bilgi mevcut değil lakin 80’den fazla cihazda kullanılacak ve her hafta düzenli olarak güncellenmesi planlanıyor. Bununla birlikte CyanogenMod’un 13 ve 14 sürümünü destekleyen bir cihazınız varsa tahminen LineageOS’u da cihazınızda deneyimleyebilirsiniz.

Ayrıca ekibin ROM’ları root yetkisi alınmış halde sunulmayacak fakat ek bir dosya halinde sunulacak olan dosyayı flashlayarak kullanıcılar root yetkisine kavuşabilecek. Bununla birlikte ROM’larının kimlik doğrulama ve imza izni kontrolü için özel bir anahtar ile imzalanacağını ve bu anahtar doğrulama bilgisine ilgili wiki sayfasında yer verileceği belirtilmiş. Henüz ROM’un hangi gün duyurulacağı netleşmezken geliştiricilerin resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.nextpowerup.com/

 

Sizde Platforma kayıt olarak içerik veya uygulamalarınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınız için Güncelleme alanı ihtiyacını karşılamak için destek@programcidan.com Adresi ile irtibata geçebilirsiniz!

Hakan BAYRAM

Gönlünü Yazılıma kaptırmış biri, Hobi olarak başladığı Kodlamaya profesyonellik katarak ilerleyen Hakan BAYRAM, 1986 izmir doğumlu.

You may also like...

%d bloggers like this: