Raspberry Pi’ye rakip: Tinker Board!

Raspberry Pi nin yaygınlaşması, Asus’u harekete geçirdi. Şirket, pazarı Raspberry Pi’ye bırakmamak için atağa geçti.

Asus‘un yeni ürünü göründüğünden çok daha güçlü. Raspberry Pi‘nin canını epey sıkması beklenen “Tinker Board“, Pi ile aynı boyutta olmasına rağmen 4 çekirdekli Rockchip işlemcisi, 4K video oynatma becerisi ve 24 bit ses desteği gibi özelliklerle donatılmış. Evinizde minik bir medya istasyonu kurmak için fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikler olarak;

Asus Tinker Board, rakibi Pi’den 2 kat fazla belleğe sahip; yani 2 GB RAM sunuyor. Gigabit ethernet mimarisi de cihazın becerilerini üst seviyeye taşıyor.

Asus Tinker Board, rakibi Raspberry Pi’ye yakın bir bedelle; yani 68 dolarlık fiyatla satışa sunuluyor. Ancak şunu vurgulamamızda fayda var: Tinker Board gibi anakartlar, Debian Linux ve türevleri için geliştirildi ve Kodi medya işleme yapısına destek veriyorlar. Yani çok geniş bir yazılım desteği beklememenizi öneririz. Ne var ki Asus dev bir firma, karşımıza her an yeni sürprizler çıkartabilir.

Ayrıca Sizde Platforma kayıt olarak içerik veya uygulamalarınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınız için Güncelleme alanı ihtiyacını karşılamak için destek@programcidan.com Adresi ile irtibata geçebilirsiniz!

Hakan BAYRAM

Gönlünü Yazılıma kaptırmış biri, Hobi olarak başladığı Kodlamaya profesyonellik katarak ilerleyen Hakan BAYRAM, 1986 izmir doğumlu.

You may also like...

1 Response

  1. electroma dedi ki:

    Piyasaya çıkmamış sanırım. Hiçbir yerde yok. Boş reklam yapmış Asus.

%d bloggers like this: