Yeni Xbox, PC gibi yükseltilebilecek

Project Scropio için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Xbox patronu yeni oyun konsolu hakkında hayati bir açıklamada bulundu. Peki, bu açıklama ne anlama geliyor?

Geçtiğimiz E3 konferansında Microsoft, yeni oyun konsolu olacak olan Project Scropio‘yu ilk kez gün yüzüne çıkartmıştı. 6 teraflop ile bugüne kadar yapılmış en güçlü konsol payesini kolayca kapacak olan Project Scorpio, ileride parçaları değiştirip yoluna devam edebilecek.

Project Scorpio PC gibi parça değiştirecek

Tarihin en güçlü oyun konsolu olmak için yola çıkan Xbox Scorpio hakkında daha fazla detaya, hatta konsolun gerçek ismine, önümüzdeki Haziran ayında ulaşacağız. Yine de Xbox patronu Phil Spencer bazı ilginç detayları önceden paylaşarak merakımızı katlamaya devam ediyor.

Bu söylemlerden biri de yeni Xbox’ın parçalarını değiştirmek oldu. Tıpkı PCgibi parçaları değiştiribilen bölümler olacak. Böylece Project Scorpio kolayca yeni Teknolojiler ile uyumlu olacak.

Bu durum uzaktan bakıldığında harika gibi dursa da pratikte işler daha farklı gidebilir. Öncelikle oyun konsollarının amacı sizin bir kez satın alıp, 5 yıl boyunca sorunsuz oyun deneyimi yaşamanız olmalı. Eğer parçalar değişecekse, bunun PC’den bir farklı kalmayacaktır.

Hakan BAYRAM

Gönlünü Yazılıma kaptırmış biri, Hobi olarak başladığı Kodlamaya profesyonellik katarak ilerleyen Hakan BAYRAM, 1986 izmir doğumlu.

You may also like...

%d bloggers like this: